Najczęstsze mity na temat strzelnicy

Strzelectwo to dyscyplina sportowa, która obejmuje strzelanie do celu z broni palnej lub pneumatycznej. Z roku na rok strzelectwo cieszy się coraz większym zainteresowaniem w różnych środowiskach i grupach wiekowych. Mimo to w przekonaniach wielu osób dalej istnieją niepotwierdzone lub nieprawdziwe informacje dotyczące zajęć na strzelnicy. Oto kilka z najczęściej powtarzanych mitów na temat strzelnicy.

Strzelnice są tylko dla profesjonalistów

Pierwszy mit dotyczy tego, że ze strzelnicy mogą korzystać tylko profesjonaliści. Oczywiście jest to absurd, gdyż na rynku powstaje coraz więcej strzelnic, w których pracują wykwalifikowani instruktorzy, którzy z pewnością nam wszystko dokładnie wytłumaczą. Nasza strzelnica w swojej ofercie ma także kursy i szkolenia dzięki, którym opanujesz zarówno podstawy obsługi broni, jak i nauczysz się zaawansowanych technik strzeleckich.

Strzelnica to niebezpieczne miejsce

Wiele osób rezygnuje z odwiedzenia strzelnicy ze względów bezpieczeństwa. Jednak trzeba pamiętać o tym, że każda profesjonalna strzelnica musiała spełnić szereg kryteriów, które pozwoliły jej funkcjonować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Ponadto zawsze za bezpieczeństwo osób przebywających na strzelnicy odpowiedzialny jest instruktor, który przed rozpoczęciem zajęć informuje o zasadach, których należy przestrzegać, aby zachować bezpieczeństwo swoje i innych.

Strzelanie jest wyłącznie dla mężczyzn

W kulturze utarło się przekonanie, że strzelnica jest miejscem zarezerwowana wyłącznie dla panów, którzy chcą pokazać swoją męskość, a kobiety nie mają tam wstępu. Prawda jest jednak taka, że kobiety również korzystają ze strzelnicy i wcale nie są gorsze od panów, a często zdarza się, że nawet lepiej strzelają od mężczyzn. Wśród klientów strzelnicy podziemnej Snajper24 jest wiele pań, które korzystają z indywidualnych zajęć, ale także często organizują spotkania integracyjne, a nawet wieczory panieńskie. 

W wyniku odrzutu broń może wypaść z ręki lub nas przewrócić

Jest to mit, który został wykreowany przez różne filmy akcji oraz gry komputerowe. Na rynku jest mało modeli broni, które są zdolne do tego, aby wyskoczyć z dłoni czy nas przewrócić. Ponadto instruktor na pierwszych kursach strzelania uczy nas prawidłowej postawy i chwytu broni, których z pewnością nauczymy się w mgnieniu oka. Coraz więcej producentów dba o to, aby ich produkty były wygodne, zapewniły stabilną pozycję oraz szybki i celny strzał.

Na strzelnicy można strzelać tylko z broni krótkiej

Broń krótka to pistolety różnych kalibrów, które są doskonałe do ćwiczeń obronnych i taktycznych. Jest to świetna broń, jednak profesjonalne strzelnice nie ograniczają się jedynie do jednego rodzaju urządzeń do strzelania. Strzelnice ścigają się ze sobą, aby zapewnić jak największy wybór i spełnić oczekiwania zarówno początkujących, jak i doświadczonych strzelców. W arsenałach strzelnic można znaleźć broń bojową, myśliwską, sportową, a nawet historyczną. 

Wiele mitów na temat strzelnicy wynika z niewiedzy i po prostu ze strachu przed pierwszą wizytą w takim miejscu. Jednak trzeba pamiętać, że jeżeli czegoś nie spróbujemy, to nie będziemy wiedzieć jak to naprawdę wygląda. Jeśli tylko będziemy przestrzegać zasad panujących na strzelnicy, nikomu nic się nie stanie, a my będziemy się świetnie bawić. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *